Fiat rośnie w siłę nawet w kryzysie


Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

PKN Orlen, który w IV kw. 2009 roku obniżył zadłużenie o 3,4 mld zł do 10,3 mld zł, chce w 2010 roku dalej je redukować, poinformowała firma w prezentacji po publikacji wyników finansowych za czwarty kwartał. Cena sprzedaży akcji Tauronu dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na 0,57 zł, a po uwzględnieniu scalenia akcji cena sprzedaży wynosi 5,13 zł - poinformował Tauron w komunikacie. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Komisja Europejska zarzuciła E.ON-owi ograniczanie konkurentom dostępu do swojej sieci przesyłu gazu.Nowy twór ma się nazywać Google Buzz - donosi serwis Mashable.com relacjonując konferencję prasową Google. Tylko 10 procent Polaków rozliczyło się za 2009 rok - pisze "Dziennika Gazeta Prawna". Do końca terminu składania deklaracji PIT zostały jeszcze dwa miesiące. Według "Dziennika Gazety Prawnej", podatnicy najchętniej zgłaszają w zeznaniach ulgi na dziecko, internetową i rehabilitacyjną. Dużym zainteresowaniem cieszy się także ulga dla honorowych dawców krwi. W sobotę wchodzi w życie Ustawa o Służbie Celnej. Porządkuje ona m.in. kompetencje nadzoru nad rynkiem gier, do tej pory rozrzucone po różnych organach resortu finansów.

Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami.

Nie ustają spory wokół budowy Trasy Kaszubskiej, zwanej także Trasą S-6. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odwołała spotkanie z mieszkańcami Kielna. GDDKiA poinformowała, że nie ... Dzisiaj rano pracownicy radomskiego Urzędu Pracy rozpoczęli protest ostrzegawczy. Ubrani na czarno, domagają się od prezydenta Radomia zwiększenia dotacji na funkcjonowanie urzędu i obsługę bezrobotnych o ...

Ropa naftowa jest wyceniana na rynkach paliw w USA po 74 USD za baryłkę. Inwestorzy spodziewają się, że amerykańska gospodarka zaczęła odżywać - podają maklerzy. Złoty ma wszelkie podstawy, by być stabilnym - powiedział prezes NBP Sławomir Skrzypek. Dodał jednak, że w razie potrzeby NBP użyje wszelkich środków, by chronić stabilności naszej waluty. Piłkarze Kamerunu będą przygotowywać się do mistrzostw świata w RPA na obozie w... austriackich Alpach. Ich bazą treningową w dniach 20-28 maja w będzie miejscowość Lienz w Tyrolu.Z powodu awarii energetycznej znaczna cześć mieszkańców wrocławskiego Śródmieścia pozbawionych jest w czwartek energii elektrycznej - poinformował PAP dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Zawiadomieniem z 22 października 2009 r. KE poinformowała o zbliżającym się wygaśnięciu ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz do UE kompresorów pochodzących z Chin. 10 marca 2010 Rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński oraz Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej, gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak podpisali porozumienie o współpracy. Zakres umowy obejmuje między innymi wzajemne wsparcie informatyczne, wspólne inicjatywy edukacyjne, udział w konferencjach i sympozjach, działania promocyjne, a także współpracę dotyczącą przedsięwzięć międzynarodowych

Walka na smartfony. Apple pozywa HTC


Amerykańscy dyplomaci postarają się położyć kres trwającym od dwu miesięcy napięciom między Waszyngtonem a Pekinem, lecz chiński MSZ powtórzył we wtorek, że Chiny nie chcą poprzeć sankcji przeciw Iranowi oraz przypomniał o niedawnych tarciach pomiędzy USA i Chinami.

Meeting with representative of the IGCC


– We have flourishing Special Economic Zones in which we carry out investments based upon advanced technologies concerning, inter alia, transmission and processing of data on the world scale – said the Deputy Prime Minister and Minister of Economy Waldemar Pawlak during a meeting with representatives of the International Group of Chambers of Commerce (IGCC) that took place on 11 March 2008.

Kryzys finansowy - z Islandii znikną McDonald'sy


- Islandzkie restauracje sieci McDonald's, która uważana jest za symbol globalizacji, stały się najnowszą ofiarą światowego kryzysu finansowego. W przyszły weekend zamknięte zostaną wszystkie trzy McDonald'sy na wyspie - wszystkie w stolicy Reykjaviku - poinformowała w poniedziałek agencja AP

Szefom Gazpromu kryzys niestraszny


O około 25 proc. wzrosły w ubiegłym roku płace członków zarządu Gazpromu – podaje „Rzeczpospolita”.

PGNiG kupi od Gazpromu mniej gazu, niż zapowiadało


Przez najbliższe dwa lata Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie importować z Rosji mniej gazu, niż dotąd zapowiadano.

Pierwsze Walne Taurona z udziałem drobnych akcjonariuszy


4 marca obradowało w Katowicach Zwyczajne Walne Zgromadzenie Taurona, podczas którego podsumowano 2009 r. i przyjęto sprawozdania spółki oraz zdecydowano o przeznaczeniu zysku. Po raz pierwszy w Zgromadzeniu mogli uczestniczyć akcjonariusze spółki, którzy w ostatnich miesiącach objęli jej akcje w ramach trwającej jeszcze konwersji akcji spółek zależnych (Południowy Koncern Energetyczny, Enion, EnergiaPro, Elektrownia Stalowa Wola) na walory Tauron Polska Energia.

" Życie Warszawy": Portret Warszawiaka


- Portret statystycznego Warszawiaka zamieszczony na pierwszej stronie "Życia Warszawy" stworzony został w oparciu o dane Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Dwa tiry jadą na czołówkę z wideorejestratorem.


Rosyjski tir zaczyna wyprzedzanie autobusu na pasie przeznaczonym do skrętu w lewo. Obok niego pojawia się łotewski tir. Zajmują całą szerokość ósemki. Z przeciwka jedzie patrol ...

GTC miał 137,97 mln zł straty netto w III kwartale 2009 roku


Spółka GTC miała 137,97 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 188,67 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ponad 749,9 mln akcji pracowniczych PGNiG trafi do obrotu na GPW 1 lipca


Ponad 749,9 mln akcji pracowniczych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa trafi do obrotu na giełdę 1 lipca, wynika z komunikatu spółki.

Największa w Polsce plantacja konopi zlikwidowana


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali w poniedziałek rano na terenie małej miejscowości koło Kórnika największą w Polsce plantację konopi indyjskiej. W ...

Produkty z włókien ciągłych szklanych - Chiny - wszczęcie postępowania antydumpingowego


17 grudnia 2009 r. zostało opublikowane zawiadomienie KE nr 2009/C 307/11 z 16 grudnia 2009 r. o wszczęciu postępowania antydumpingowego przeciwko przywozowi do UE niektórych produktów z włókien ciągłych szklanych, pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej.

Spółka zależna NWR zawarła porozumienie ze związkami zawodowymi


Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

Amber Gold kusi zyskowną lokatą, a jest pod lupą KNF i prokuratury


Gdańska prokuratura sprawdza firmę Amber Gold, oferującą klientom atrakcyjne inwestycje w złoto - dowiedziała się Wyborcza.biz. Amber Gold znalazła się już na czarnej liście Komisji Nadzoru Finansowego

Z eksporterami o problemach branży


Proeksportowa strategia rozwoju polskiej gospodarki oraz problemy branży to główne punkty spotkania wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z członkami Stowarzyszenia Eksporterów Polskich, które odbyło się 15 grudnia br. w Ministerstwie Gospodarki.

Podlaskie. 5 mln zł na wsparcie firm w konkursie "Kapitał na rozwój"


5 mln zł przeznaczył Podlaski Fundusz Kapitałowy na wsparcie firm w ramach drugiej edycji konkursu "Kapitał na rozwój" - poinformowała PAP Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku. Nabór wniosków ruszy 15 marca i potrwa do 19 kwietnia 2010 roku.

Pożyczki na inwestycje poprawiające efektywność energetyczną firm


Od czerwca małe i średnie firmy mogą występować do Agencji Rozwoju Przemysłu o pożyczki na realizację inwestycji poprawiających efektywność energetyczną. Maksymalna wysokość pożyczki to 300 tys. zł - napisała w przesłanym we wtorek PAP komunikacie ARP.

Około 30 pracowników Collar Textil nie opuściło zakładu


Mimo poinformowania o zakończeniu protestu, około 30 pracowników zakładu odzieżowego Collar Textil w Opatowie (Świętokrzyskie) nadal przebywa w siedzibie firmy. Oczekują na ogłoszenie przez sąd decyzji o upadłości przedsiębiorstwa i zabezpieczenie majątku przez syndyka.

Cushman&Wakefield: rośnie popyt na powierzchnie handlowe


Popyt na powierzchnie handlowe po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego zaczyna rosnąć, głównie na sklepy spożywcze i z materiałami budowlanymi.

Gdańska Stocznia Remontowa dzierżawi duży dok w stoczni w Gdyni


Gdańska Stocznia Remontowa S.A. została dzierżawcą rejonu montażu statków, tzw. dużego suchego doku Stoczni Gdynia S.A. Najdroższa część zakładu nie została sprzedana w ub.r. W czwartek w Gdyni została podpisana umowa na dzierżawę doku.

Ropa drożeje


Ropa naftowa drożeje w piątek na giełdzie w Nowym Jorku z powodu poprawy prognoz ożywienia w amerykańskiej gospodarce - podają maklerzy. Cena ropy odbija się po ubiegłotygodniowym spadku, który wyniósł 4,4 proc.

Obowiązujące regulacje w zakresie zawieszeń i autonomicznych kontyngentów taryfowych


Wiadomości, aktualności, wydarzenia dotyczące przemysłu chemii, w tym systemu REACH, GHS oraz obrotu chemikaliami na rynku polskim i UE

Milion elektrycznych samochodów do 2020 roku


Rząd Niemiec przyjął w środę "narodowy plan rozwoju elektromobilności", który przewiduje, że do 2020 roku po drogach tego kraju będzie się poruszać milion samochodów z napędem elektrycznym.

OSR w Komisji Europejskiej - zaproszenie na spotkanie z partnerami społecznymi


Komisja Europejska zaprasza zainteresowanych partnerów społecznych na spotkanie poświęcone funkcjonującemu w Komisji systemowi Oceny Skutków Regulacji (OSR). Spotkanie odbędzie się 28 czerwca 2007 r. w Centre Borschette (Bruksela). Termin rejestracji dla zainteresowanych udziałem w spotkaniu upływa 20 czerwca.

J.W. Construction odstąpiło od kupna spółki drogowej


Tajwański koncern Foxconn, który jest producentem iPhone'ów, postanowił zatrudnić 2 tys. psychiatrów i psychologów, by powstrzymać falę samobójstw w chińskich zakładach firmy - poinformował w poniedziałek dziennik South China Morning Post.