Zastrzeżenia BAS do trybu prac nad projektem ustawy hazardowej


Biuro Analiz Sejmowych przedstawiło we wtorek w Sejmie uwagi do rządowego projektu ustawy o grach hazardowych i do trybu prac nad tym projektem. Poprawności rządowego projektu bronił podczas wieczornej debaty szef Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek. Rząd z pełną odpowiedzialnością rekomenduje ten projekt - podkreślił.

500 mln euro na budowę autostrady A2 spod Łodzi do Warszawy i 325 mln euro na remonty dróg pożyczył nam Europejski Bank Inwestycyjny. - Branża naftowa to u nas święta krowa - stwierdził prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, zapowiadając zaostrzenie kontroli państwa nad eksportem ropy i małym rafineriami, które psują interesy państwowym koncernom. 66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ...- Przeznaczyliśmy ponad 300 mln zł na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w ramach działania 3.2. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Można się o nie ubiegać do 31 lipca – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas inauguracji Otwartego Konkursu Ofert na wsparcie funduszy podwyższonego ryzyka w ramach PO IG. Spotkanie odbyło się 11 maja br. w MG. - Allied Irish Banks zacznie sprzedawać swoje spółki w USA, Anglii i Polsce, aby podwyższyć kapitał - poinformował Brian Lenihan, minister finansów Irlandii. Ale i tak zdaniem analityków grupa nie uniknie nacjonalizacji. Stopa bezrobocia w strefie euro w styczniu 2010 r. po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 9,9 proc., wobec również 9,9 proc. w grudniu 2009 r., po korekcie - poinformował w poniedziałek Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

Wszystkie karty, zarówno kredytowe jak i płatnicze, są zabezpieczone - poinformował w poniedziałek PAP Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich. Podkreślił, że użycie karty przez osobę nieuprawnioną jest przestępstwem.

Funkcjonowanie pasażerskich i towarowych przewozów kolejowych w Polsce budzić może mniej lub bardziej uzasadnione zastrzeżenia. Jednak na tle innych państw Unii Europejskiej, sektor ten wypada zupełnie ... CEZ planuje zwiększenie eksportu energii elektrycznej do swoich sąsiadów. Polski Słowacji oraz na Węgry – donosi „Rzeczpospolita”.

Dziś mija termin spłaty części sięgającego prawie 134 mln złotych zobowiązania Zakładów Chemicznych Police wobec Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Jak donosi „Puls Biznesu”, chemiczna firma deklaruje, że spłaci cześć długu zgodnie z porozumieniem. Do końca pierwszej połowy przyszłego roku resort infrastruktury planuje podpisanie umów na budowę 500 kilometrów dróg ekspresowych, autostrad i obwodnic - zapowiedział w rozmowie z PAP minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Wśród najważniejszych zadań resortu na najbliższe dwa lata wymienił także prywatyzację PKP Intercity i PKP Cargo oraz przyśpieszenie budowy sieci internetu szerokopasmowego. W I kwartale czołowy producent telefonów komórkowych z Finlandii zanotował 349 mln euro zysku. To prawie dwa razy więcej niż przed rokiem, ale jednak znacznie mniej od oczekiwań analityków.W poniedziałek zamknięto giełdę w stolicy Kuwejtu po tym, jak odebrano ostrzeżenie, że w budynku podłożono bombę. Wszyscy pracownicy giełdy zostali ewakuowani z budynku - donosi Reuters \"\" Cegły poleciały w okna Demokratów, w domu brata kongresmana odcięto dopływ gazu, a deputowani, którzy głosowali za reformą opieki zdrowotnej otrzymali telefony z groźbami. To reakcja prawicowych ekstremistów na przegłosowaną w Kongresie ustawę. Składki na Fundusz Pracy i FGŚP opłaca się za okres trwania obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych. Składki na te dwa fundusze ustalane są od kwot stanowiących podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (bez stosowania ograniczenia rocznej podstawy wymiaru tych składek do 30-krotności prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej).

Tusk: najgorsze poza Polską i Europą


Premier Donald Tusk uważa, że podany w poniedziałek przez GUS wzrost PKB o 1,7 proc. być może oznacza, że "najgorsze mija", a Polska jako jedyny kraj przeszła przez najtrudniejsze miesiące bez oznak kryzysu, bez recesji.

Produkcja przemysłowa spadła o 4,6 proc.


Lipcowy spadek produkcji przemysłowej rozczarował analityków. Ale mile zaskoczył ponad 10 proc. wzrost produkcji budowlanej - najwyższy od roku

PAŻP: centralna i północna część polskiej przestrzeni powietrznej otwarta


Centralna i północna część polskiej przestrzeni powietrznej została otwarta dla samolotów rejsowych - poinformował w niedzielę PAP Rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz. Oznacza to, że na 6 polskich lotniskach mogą lądować i startować samoloty.

Należności Gazpromu mają być odzyskane z nawiązką


„Dziennik Gazeta Prawna” uważa, że dzięki porozumieniu osiągniętemu pomiędzy PGNiG a Gazpromem, Polska z nawiązką odzyska dotychczasowe należności za tranzyt rosyjskiego gazu przez nasz kraj.

DAX na zamknięciu spadł o 0,14 proc., do 5.928,63 pkt


Niemiecki indeks DAX na zamknięciu spadł o 0,14 proc., do 5.928,63 pkt. (PAP)

Grunty inwestycyjne w Polsce I-VI 2009


Colliers International opublikował raport dotyczący sytuacji na rynku gruntów inwestycyjnych w Polsce. Wynika z niego, iż wysoki popyt na rynku nieruchomości w ostatnich latach spowodował, że ceny gruntów pod inwestycje zarówno mieszkaniowe jak i komercyjne systematycznie rosły. Działo się tak aż do pierwszej połowy 2008. Skumulowana ilość gruntów, która trafiła na rynek w 2008 roku, zmiana warunków gospodarczych i zastój na rynku nieruchomości, przyniosły zdecydowany spadek popytu i cen gruntów.

PAIiIZ liczy na realizację 10 zagranicznych projektów w OZE wartych ponad 700 mln euro


Plany Nord Stream nie satysfakcjonują strony polskiej


Plany spółki Nord Stream, dotyczące wkopania i przesunięcia trasy Gazociągu Północnego, by zapewnić niezakłócony dostęp do polskich portów, nie są w pełni zadowalające - powiedział prezes Zarządu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście Jarosław Siergiej.

Komorowski: od przyszłego tygodnia konsultacje ws. prezesa NBP


Marszałek Sejmu, wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski zapowiedział w środę, że od przyszłego tygodnia rozpocznie konsultacje "zarówno z osobami, jak i ze środowiskami politycznymi" ws. kandydatury na nowego prezesa NBP.

"Gazeta Wyborcza": miliardy z akcji


Rząd w ciągu dwóch lat chce sprzedać ponad 800 państwowych spółek. OPZZ i "Solidarność" liczą na grube miliardy dla załóg z akcji pracowniczych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Otwarte niebo nad Polską


Przestrzeń powietrzna nad Polską jest otwarta i na razie nie zanosi się na to, aby ta sytuacja się zmieniła – twierdzi Grzegorz Hlebowicz, rzecznik Państwowej Agencji ...

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o odpadach


Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

Postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości UE


\"\" Tragiczne trzęsienie ziemi, jakie nawiedziło Haiti chyba nikogo nie pozostawiło obojętnym. Na pomoc ofiarom przyszły nie tylko rządy poszczególnych krajów ale i pojedyncze osoby ze świata showbiznesu. Brad Pitt i Angelina Jolie ogłosili, że przekażą na pomoc humanitarną milion dolarów. W akcję pomocową włączyli się też m.in. Oprah Winfrey czy Paris Hilton.

Aster przystąpi do pilotażu projektu TV mobilnej


Minister finansów Jacek Rostowski zdementował w środę doniesienia "Gazety Wyborczej" o planowanym przez rząd podwyższeniu składki rentowej dla najbogatszych Polaków.

Gazociąg Szczecin - Lwówek - dokumentacja projektowa


10 listopada 2009 roku Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. podpisał umowę z konsorcjum firm ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. i ILF Beratende Ingenieure ZT GmbH z Austrii w sprawie opracowania projektu budowlanego i wykonawczego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Szczecin - Lwówek o łącznej długości 186 km i średnicy DN 700 mm.

Zarządy Taurona i PKW spotkały się ze związkowcami


1 grudnia w Katowicach doszło do spotkania przedstawicieli zarządów Tauron Polska Energia i Południowego Koncernu Węglowego z reprezentantami związków zawodowych PKW.

Marvipol miał 39,04 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 465,1% r/r


Grupa Lotos podwyższa od środy cenę oleju napędowego o 22 zł, cena oleju opałowego wzrasta o 26 zł na tysiąc litrów. Jak poinformowało biuro prasowe spółki, cena benzyny nie zmienia się.

Produkcja samochodów w Polsce do końca września spadła o 19,7 proc.


W tym roku wzrosła produkcja samochodów osobowych i dostawczych tylko w tyskiej fabryce Fiata. W zakładach VW produkcja spadła o 28 proc., w gliwickim Oplu o 56 proc., a w FSO aż o 78 proc.

Ronson rozpoczął realizację projektu Imaginarium III


TelForceOne miało 1,02 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., wzrost o 330,5% r/r


1,7 mld zł nowych pieniędzy wpłacili Polacy do funduszy inwestycyjnych. Wciąż najczęściej wybieramy bezpieczne fundusze, ale rośnie też zainteresowanie tymi inwestującymi w akcje

Amazon przegrała pierwszą bitwę z Apple


W piątek na polskie ekrany trafia aż 7 nowych tytułów. Wśród nich: najnowszy film Jima Jarmuscha \\\\\\\\\\\\\\\"Limits of Control\\\\\\\\\\\\\\\", rewelacja festiwalu w Wenecji - austriackie \\\\\\\\\\\\\\\"Lourdes\\\\\\\\\\\\\\\", czy debiut Marcina Wrony \\\\\\\\\\\\\\\"Moja krew\\\\\\\\\\\\\\\". Wreszcie, coś dla fanów Marilyn Monroe - do kin wraca klasyczne \\\\\\\\\\\\\\\"Pół żartem, pół serio\\\\\\\\\\\\\\\".

MŚ: Zmień nawyki na dobre, zmień klimat na lepszy


Obcy są wśród nas i ciągle nas obserwują. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor bułgarskiego Instytutu Badań nad Kosmosem. Bułgarscy naukowcy ponoć nawiązali już kontakt z przybyszami - donosi \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Daily Telegraph\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Pawlak: dwie spółki atomowe pod dwie wiodące technologie


Harmonogram działań dla energetyki jądrowej przewiduje powstanie dwóch spółek przygotowujących projekt budowy elektrowni atomowej w Polsce. Spółki te będą bazowały na dwóch różnych, wiodących technologiach światowych - powiedział PAP wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Powiat rzeszowski: kolejne protesty mieszkańców przeciwko budowie wiatraków na terenie Woli Rafałowskiej i Malawy


Jak podaje portal www.nowiny24.pl w dniu wczorajszym od południa kilkadziesiąt osób protestowało pod rzeszowskim urzędem wojewódzkim żądając wstrzymania budowy wiatraków na terenie Woli Rafałowskiej i Malawy.

Ikea zainwestuje na 30 hektarach w Częstochowie