Stopa bezrobocia w Niemczech bez zmian


Stopa bezrobocia w Niemczech w sierpniu 2009 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,3 proc. wobec również 8,3 proc. w lipcu - podał we wtorek Federalny Urząd Pracy w komunikacie. To najwyższy poziom od 2007 r.

... Polaroid zamierza na nowo podbić rynek dzięki umowie, jaką firma podpisała ze słynną piosenkarką Lady Gaga. Artystka będzie pełnić obowiązki dyrektora kreatywnego. - Dostrzegam duży potencjał polsko-saudyjskich stosunków gospodarczych. Liczę na ich dynamiczny rozwój w najbliższej przyszłości, a zwłaszcza na zwiększenie wzajemnych inwestycji zagranicznych w naszych krajach – powiedział wiceminister gospodarki Marcin Korolec podczas rozmów z przedstawicielami firm zrzeszonych w Saudyjsko-Polskiej Radzie Biznesu. Spotkanie odbyło się 27 lipca br. w Ministerstwie Gospodarki.Brytyjski gigant bankowy HSBC odsprzeda Alior Bankowi wart miliard złotych portfel kredytów klientów detalicznych. Gospodarka brytyjska urosła w IV kw. o symboliczne 0,1 proc., co zakończyło trwającą od półtora roku recesję. Jednak to wynik dużo poniżej oczekiwań \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Jedna prawdziwa, druga z wosku - w berlińskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, niemiecka supermodelka Heidi Klum odsłoniła swoją podobiznę.

Już w pierwszej rundzie prestiżowego turnieju UK Championships dojdzie do starcia utytułowanych rywali - Anglika Steve\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'a Davisa i Szkota Stephena Hendrego. Pierwszy z nich wygrywał brytyjskie mistrzostwa sześć razy w karierze, drugi ma o jeden triumf mniej.

Indeks grupujący największe spółki warszawskiego parkietu WIG20 ponownie osiągnął poziom 2.300 pkt w czwartek. Zdaniem analityków, stało się tak dzięki wyższemu otwarciu giełdy amerykańskiej. Głównym tematem niedzielnych rozmów premierów Rosji i Finlandii była budowa Gazociągu Północnego. Finlandia nie wyraziła jeszcze zgody na położenie rury przez jej wody terytorialne i wyłączną strefę ekonomiczną na Bałtyku. Według mediów rosyjskich, może to uczynić w przyszłym tygodniu.

Krajowa Rada Spółdzielcza, która skupia różne działające w Polsce organizacje spółdzielcze, ruszyła na odsiecz Krajowej SKOK. I zaapelowała do prezydenta, by zawetował ustawę, która ogranicza władzę Krajowej SKOK nad systemem spółdzielczych kas Nową, nieoperacyjną metodę leczenia chorych z poważnie uszkodzonym sercem wdrożyli z powodzeniem lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - poinformowano podczas środowej konferencji prasowej w tym szpitalu. – Społeczna Rada do spraw Narodowego Programu Redukcji Emisji pomoże MG w realizacji postanowień unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego oraz opracowywanej obecnie dyrektywy o emisjach przemysłowych – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na uroczystym powołaniu Rady, które odbyło się 28 października br. w Warszawie. [MATERIAŁ FILMOWY]W dziale PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH zamieszczone są projekty aktów prawnych (w kategoriach według nazw departamentów MG). Przy projekcie znajdują się wymagane przez Ustawę dane według wzoru podanego poniżej (sposób prezentowania projektu aktu prawnego) ...i zapowiada strajk przed świętami Jak informuje korespondent Polskiego Radia w Londynie - w Wielkiej Brytanii rozpoczął się dwudniowy strajk pracowników Poczty Królewskiej. Dziś protestują załogi sortowni ... Pracownikom, którzy chcą sprawować osobistą opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem, przysługuje dodatkowy urlop wychowawczy w wymiarze do trzech lat. Czy należy wykorzystać go natychmiast po zakończeniu standardowego urlopu wychowawczego? Czy można podzielić go na części?

Bardzo poważne przeszkody na drodze do silniejszego złotego


Jak cybermafia pierze pieniądze? Materiał śledczy Tomasza Grynkiewicza, dziennikarza działu gospodarczego "Gazety Wyborczej" i Wyborcza.biz o cyberprzestępczości napisany wspólnie ze Zbigniewem Domaszewiczem, został uznany za jeden z najlepszych tekstów, które ukazały się mediach w ciągu ostatniego roku.

IBM wprowadza nową linię serwerów Power 7 na rynek polski


# dochodzą informacje o skutkach awarii #

RBS i PwC pierwsi w rankingu doradców w zakresie fuzji i przejęć


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Cegły poleciały w okna Demokratów, w domu brata kongresmana odcięto dopływ gazu, a deputowani, którzy głosowali za reformą opieki zdrowotnej otrzymali telefony z groźbami. To reakcja prawicowych ekstremistów na przegłosowaną w Kongresie ustawę.

Nowa autostrada okazuje się... przestarzała


Pod jednym z wiaduktów autostrady nie ma miejsca na chodnik, a pod innym - na drogę rowerową - alarmują wójtowie i burmistrzowie. I mówią o błędach w projekcie wstępnym A1, według którego powstaje teraz projekt budowlany.

Kopex podpisał umowy nabycia spółki Ryfama od GK Gwarant


W kwietniu Firma Swedspan, należąca do grupy Ikea rozpocznie w gminie Orla (woj. podlaskie) inwestycję wartą 340 mln euro. Powstaną tartak, fabryka płyt HDF, lakiernia a w kolejnym etapie fabryka krzeseł - pisze Rzeczpospolita

Celnicy kontrolują jednorękich bandytów


Wzrasta skuteczność Służby Celnej w wykrywaniu nieprawidłowości funkcjonowania rynku gier hazardowych, w tym automatów o niskich wygranych. W I kwartale 2010 r. funkcjonariusze Służby Celnej przeprowadzili ...

Christie's widzi koniec kryzysu i ogłasza rekordową aukcję dzieł sztuki


Londyński dom aukcyjny Christie's najwyraźniej uważa, że kryzys przeszedł już do historii, i na wtorek planuje największą aukcję od lat, na której będą licytowane m.in. obrazy Rembrandta i Rafaela. Szacuje się, że dzieła sztuki zostaną sprzedane za 75-105 mln dol.

Airbus A380 z atestem TCAS


Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego EASA wydała atest dla udoskonalonego systemu TCAS, chroniącego przed kolizjami w powietrzu, który będzie wprowadzony w samolotach A380 Po pomyślnym zakończeniu testów Europejska ...

"Gazeta Wyborcza": polski port lotniczy w Berlinie


Czy jest jeszcze sens myśleć o centralnym porcie lotniczym dla Polski? Niemcy już kończą budowę megalotniska pod Berlinem. Pasażerów będą tam dostarczać Poznań, Wrocław i warszawskie Okęcie - pisze "Gazeta Wyborcza".

W kryzysie Fiat przyjmuje nowych pracowników


Kryzys może i jest, ale na pewno nie w tyskim Fiacie. Fabryka ma tyle zamówień, że nie tylko skróciła przerwę wakacyjną, ale przyjmie do pracy 320 nowych ludzi! Jak zwykle część z nich to ludzie z polecenia, członkowie rodzin obecnych pracowników.

„Solidarność” podejrzewa prezesa Enei o szpiegostwo gospodarcze


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, rada nadzorcza Enei złożyła w poznańskiej prokuratorze doniesienie na prezesa firmy Macieja Owczarka zarzucając mu działanie na szkodę firmy. Związki zawodowe podejrzewają natomiast prezesa o szpiegostwo gospodarcze.

Nielegalne strajki zmorą przedsiębiorców


W siedzibie Konfederacji Pracodawców Polskich odbyła się kolejna debata z cyklu „Czwartki na Brukselskiej”. Tematem tego spotkania były prawne aspekty nielegalnych strajków. Słowo wstępne wygłosił Adam Ambrozik, ...

Wskaźnik Pengab spadł w październiku o 0,1 pkt, do 23,3 pkt


Właściciel gospodarstwa rolnego omal nie zemdlał, kiedy dostał ostatni rachunek za prąd. Za dwa ostatnie miesiące miał zapłacić ponad 5,2 mln zł! Janusz Klupsch jest właścicielem gospodarstwa ...

MG wspiera wzornictwo przemysłowe


Prawie 18 mln zł przeznaczy Ministerstwo Gospodarki w ramach PO IG na realizację projektu Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez wzornictwo (innowacja procesowa i produktowa). Wiceminister gospodarki Rafał Baniak podpisał 25 marca br. z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego (IWP) umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia.

Milionowe wyłudzenia przy handlu kartami do telefonów


- Nawet sto milionów złotych stracił Skarb Państwa w wyniku działań zorganizowanej grupy przestępczej, która handlowała kartami prepaidowymi do telefonów komórkowych. Do tej pory zatrzymano 28 podejrzanych o udział w tym procederze - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka krakowskiej prokuratury okręgowej Bogusława Marcinkowska.

Consortia połączy się z BSI COIG-4 i przekształci się w spółkę akcyjną


Rachunki klientów indywidualnych poznańskiej Enei wzrosną średnio o 3-4 zł miesięcznie - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki Agnieszka Głośniewska. URE zatwierdził we wtorek taryfę dla Enei Obrót na sprzedaż energii elektrycznej. Wcześniej Urząd zatwierdził taryfę dystrybucyjną Enei.

Poszukaj okazji na rynku nieruchomości


Nie dowierzaj cenom ofertowym obiektów komercyjnych ... radzi Tomasz Branecki, prezes Jartom, firmy specjalizującej się w wynajmie i obrocie halami. Ostrzega przed szukaniem okazji tylko poprzez ...

Bank Węgier obniżył stopy procentowe


Bank Węgier poinformował w poniedziałek, że obniża stopy procentowe o 50 punktów bazowych, w tym główną do poziomu 8 procent.

Grecja nie chce pieniędzy od Unii Europejskiej


Grecki rząd przedstawi pierwsze efekty pakietu ograniczającego wydatki budżetowe na spotkaniu unijnych ministrów finansów. Już teraz zapowiada, że liczy jedynie na pomoc polityczną nie finansową

Kielecki PKS na sprzedaż


Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło wszystkie zainteresowane podmioty do wzięcia udziału w negocjacjach w sprawie nabycia od Skarbu Państwa 575.450 akcji, stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki Przedsiębiorstwo ...

DoE: zapasy ropy w USA wzrosły o 1,019 mln baryłek


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"Królowa Monet Trochę gorszy dzień. Słabsza kondycja fizyczna odbije się ogólnie na twoim nastawieniu do życia. Możesz być więc zniechęcona do działania lub podejmować decyzje bez zastanowienia się, bo i tak uznasz, że nie ma to żadnego znaczenia jak postąpisz. W takim dniu łatwo narobić głupstw, których jutro można gorzko żałować. Lepiej już nie rób nic, lub zajmij się rzeczami których nie sposób zrobić źle. horoskop.wp.pl

Agora uruchamia platformę e-commerce sklepy.gazeta.pl


Sony przypomina, że usługa sieciowa dla konsol tej firmy, PlayStation Network, obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny.

Oprogramowanie dla MSP Forweb


Firma Forweb wprowadziła do oferty nową wersję platformy Multi Management System do obsługi Abonentów i zarządzania usługami telekomunikacyjnymi. Oprogramowanie przeznaczone jest dla małych i średnich firm ISP i umożliwia m.in. zarządzanie umowami i aneksami, fakturowanie wraz z rozliczeniami i kontrolą płatności czy też obsługę zgłoszeń i awarii.

Lokaty, do których trzeba dopłacać


Analitycy Expandera podliczyli dla Dziennika Gazety Prawnej realne zyski z rocznych lokat, założonych 12 miesięcy temu. Okazało się, że wśród sprawdzonych 28 depozytów znalazły się 4, które nie dość, że nie dały zarobić to jeszcze przyniosły stratę.

DM IDMSA nadal rekomenduje 'kupuj' dla Multimedia Polska, wycena podwyższona do 10,1 zł


Największy polski alternatywny operator telekomunikacyjny rozważa kupienie operatora należącego do Polskiej Grupy Energetycznej