Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji w Azji


Ilość osób - 4-6 (małe kameralne grupy sprzyjają nauce języka obcego) Czas trwania - 8 miesięcy (2 moduły - zimowy i ...
Lokalizacja: Katowice - Rodzaj: kurs / szkolenie

Ropa naftowa tanieje w czwartek na giełdzie w Nowym Jorku z powodu wyższego kursu dolara wobec najważniejszych walut. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień zniżkuje o 55 centów, czyli 0,7 proc., do 81,54 USD. Nawet 40 milionów złotych mogą przepłacić urzędnicy marszałka Bogusława Śmigielskiego za osiem nowych pociągów dla obsługi połączeń regionalnych. Mają one jeździć na trasie Katowice - Gliwice. ... Kłótnia po akcji UOKiK u operatorów. Zarząd operatora hurtowego telewizji mobilnej odpowiada na zarzuty Polkomtela.12 osób zginęło wczoraj w Wenezueli w wypadku autobusowym, do którego doszło na południe od Caracas. Około 50 osób jest rannych. Jeden po drugim padają miejskie przetargi na sprzedaż gruntów - nikt się do nich nie zgłasza. Ratusz liczy się z tym, że przez to tegoroczne wpływy do budżetu będą nawet o 150 mln zł mniejsze, a chętnych może nie być w przyszłym roku nawet na działki pod wieżowce przy Sali Kongresowej. Po długich przepychankach z Komisją Europejską i procesie w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości Polska ma dokładnie tyle samo uprawnień do emisji CO2 ile wcześniej

Minister Skarbu Państwa podał w komunikacie ostateczną cena sprzedaży 16,05 proc. akcji Enei.

W 2009 roku banki poczuły w pełni efekty kryzysu, a co za tym idzie ucierpieli też ich klienci. To był trudny rok dla kredytobiorców. Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, przyczyną wstrzymania przez Ministerstwo Gospodarki podpisania umowy gazowej z Rosją może być konieczność uzyskania na to zgody na to parlamentu i prezydenta.

Klienci są coraz wybredniejsi. Z każdym rokiem przybywa kierowców, którym marzy się samochód, jakim można by bez obaw wybrać się na wycieczkę do lasu czy na grzyby. Stopa bezrobocia w USA w listopadzie wyniosła 10 proc. wobec 10,2 proc. w październiku - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie. Powodem są słabe wyniki ukraińskiej spółki, ale przede wszystkim brak perspektyw wyjścia naszego wschodniego sąsiada z kryzysu finansowegoWiniety w tranzycie O tym, że w Parlamencie Europejskim dyskutuje się nie tylko o sprawach „globalnych” i politycznych, świadczy pytanie, jakie zadał Sławomir Nitras od niedawna eurodeputowany. Zapytał ... Największy francuski bank czwarty kwartał z rzędu zakończył na plusie, przebijając prognozy analityków dotyczące zysku. W uzyskaniu dobrego wyniku BNP Paribas pomogło przejęcie Fortisu i mniejsza liczba złych kredytów Chińczycy budują statki dla PŻM Pod koniec marca w stoczni w Tianjin, przekazano polskiemu armatorowi PŻM, kolejny z serii 14 zamówionych statków masowców. Jednostka ma ...

IBM: polscy szefowie cenią kreatywność i otwartość , ale nie myślenie w skali globalnej


Na opakowaniach produktów spożywczych producenci będą musieli umieszczać informacje o ich wartościach odżywczych. Nie będzie na nich jednak kolorystycznych oznaczeń zawartości tłuszczów, soli i cukru - zadecydował Parlament Europejski.

Zatrudnienie niepełnosprawnego – bez kontroli PIP


Skończą się obowiązkowe kontrole Państwowej Inspekcji Pracy w firmie jeszcze przed zatrudnieniem niepełnosprawnej osoby. Dziś senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej przyjęła poprawkę do ustawy o ...

Port Elbląg pośrednikiem w handlu Słowacji z Rosją


Są już pierwsze efekty podpisania polsko-rosyjskiej umowy o żegludze po Zalewie Wiślanym. Zarząd elbląskiego portu morskiego rozpoczął działania marketingowe, przygotowujące grunt pod przyszłą współpracę z kontrahentami ...

Intel oskarżony w USA o łamanie prawa antymonopolowego


Prokurator generalny Nowego Jorku Andrew M. Cuomo złożył pozew przeciwko Intelowi o nadużywanie dominującej pozycji rynkowej - poinformował New York Times.

PKP Intercity i PR muszą zapłacić za korzystanie z torów


# Dochodzi stanowisko przewoźników #

"Rzeczpospolita": PKP PLK pożyczy miliard euro


PKP PLK pożyczy od Europejskiego Banku Inwestycyjnego 1 mld euro na pomoc w realizacji inwestycji korzystających z dofinansowania Unii Europejskiej - informuje "Rzeczpospolita".

Załatwianie spraw


...

Nowy rekord na GPW, WIG20 blisko 2500 pkt


Indeks WIG20 jest na najwyższym poziomie po odbiciu od dna bessy w lutym 2009 r. Zyskał już 88 proc.

Ambasador Rumunii zachęca polskie firmy do inwestycji w jego kraju


Wdowa po Andrzeju Przewoźniku od RMF FM dowiedziała się o zatrzymaniu czterech rosyjskich żołnierzy w związku z kradzieżą kart bankomatowych jej męża.

Gazociąg Północny będzie przesunięty i wkopany


Gazociąg Północny zostanie wkopany pod dno morskie na odcinku 20 km oraz przesunięty na głębsze wody na odcinku 12 km, by zapewnić niezakłócony dostęp do polskich portów w Szczecinie i Świnoujściu - poinformował w piątek w Berlinie dyrektor spółki Nord Stream ds. pozwoleń Dirk von Ameln.

Miedwiediew i Alijew rozmawiali o współpracy energetycznej


Współpraca gospodarcza, w tym w sferze energetycznej, a także uregulowanie konfliktu o Górski Karabach były głównym tematem rozmów prezydentów Federacji Rosyjskiej i Azerbejdżanu, Dmitrija Miedwiediewa i Ilhama Alijewa, które odbyły się we wtorek w Uljanowsku (d. Symbirsku), w południowo-wschodniej Rosji.

60 lat Instytutu Optyki Stosowanej


– Na wsparcie działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej przeznaczymy w latach 2007-2013 aż 9,7 mld euro w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Instytut Optyki Stosowanej (INOS) jest jedynym w Polsce JBR-em zajmującym się problematyką optyki i optoelektroniki – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas jubileuszu 60-lecia INOS, 20 października w Warszawie.

Zostań maszynistą


Tylko podczas Dni Techniki Kolejowej możesz zostać prawdziwym maszynistą W Warszawie i w Częstochowie spróbuj swoich sił w lokomotywie. Będzie to możliwe podczas Dni Techniki Kolejowej, które ...

Ekolodzy z PKE zebrali podpisy pod apelem do premiera


Podpisy na kartkach do premiera, by podjął działania na rzecz ochrony klimatu, zbierali w sobotę pod Kolumną Zygmunta w Warszawie ekolodzy z Polskiego Klubu Ekologicznego. W poniedziałek przekażą je do kancelarii szefa rządu.

Niemcy dają UE przykład cięć budżetowych - 10 mld euro w sześć lat


Podatki w górę i ograniczenie wydatków - Berlin chce dać przykład krajom borykającym się z rosnącym deficytem budżetowym, jak radzić sobie zadłużeniem. Jeśli rzeczywiście zostanie to wprowadzone w życie, kraje strefy euro mogą być zaszokowane skalą oszczędności - pisze Financial Times.

200 tys. euro czeka na innowacyjnego przedsiębiorcę


Czy wiesz, że… Do 200 tys. euro dotacji ze środków unijnych mogą otrzymać początkujący przedsiębiorcy, którzy chcą założyć innowacyjną firmę - informuje Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum z Katowic. ...

KWB „Adamów” będzie miała wiatraki


Na 300 hektarach terenów zrekultywowanych przez KWB „Adamów” powstanie farma wiatrowa o mocy 36 MW, wykorzystująca bazę techniczną zakładu górniczego.

"RBK-daily": Putin popiera wejście TNK-BP do rafinerii w Możejkach


Premier Rosji Władimir Putin popiera wejście rosyjsko-brytyjskiego TNK-BP do należącej do polskiego PKN Orlen rafinerii w Możejkach na Litwie - informuje w poniedziałek "RBK-daily", powołując się na źródło w rządzie Rosji.

Wartości jednostek funduszy inwestycyjnych - 09.11.2009


We wtorkowej kolejce gier dobry mecz zagrał Marcin Gortat, a jego Orlando Magic wygrali szósty mecz w sezonie. Również szósta wygraną odnieśli Miami Heat, którzy notują najlepszy start w historii klubu.

Tusk o skutkach wygaszania biznesu hazardowego


Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

PGE kupiła PWE Gubin od Kopalni Węgla Brunatnego Konin


# dochodzi stanowisko rzecznika firmy #

Odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe małżonka


Żona odpowiada za zobowiązania podatkowe męża powstałe w czasie trwania współwłasności majątkowej, przy czym odpowiedzialność ta jest ograniczona wartościowo do wysokości udziału w majątku wspólnym. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 18.09.2009 r. nr IPPB1/415-474/09-4/IF.

Spór zbiorowy w EC „Zielona Góra”


W ubiegłym tygodniu, 23 kwietnia wszystkie związki zawodowe działające w EC „Zielona Góra” z grupy EDF wstąpiły w spór zbiorowy z pracodawcą w związku z warunkami nowej umowy społecznej.

Gazprom: z Białorusią trwają kontakty, nie rozmowy


Rzecznik rosyjskiego Gazpromu Siergiej Kuprijanow wyjaśnił w poniedziałek, że koncern podtrzymuje obecnie kontakty z Białorusią, ale nie toczą się negocjacje. "Nie ma przedmiotu rozmów, bo kwestia jest tylko jedna - spłacenie długu" - powiedział rzecznik.

ZWZ Cinema City upoważniło zarząd do emisji akcji oraz buybacku


W niektórych partiach ryżu przywiezionego z Ameryki Południowej znaleziono martwe szczury. Według Rzeczpospolitej Lidl wycofał produkty firmy Rol-Ryż ze swojej oferty. O wyjaśnienie sprawy zwrócili się też właściciele sieci Biedronka