Polacy krytycznie o prezydencie


W sondażu CBOS z pierwszych dni listopada, pozytywnie o pracy prezydenta wypowiedziało się 24 proc. ankietowanych, zdecydowana większość, bo 62 proc., oceniła działalność Lecha Kaczyńskiego krytycznie. CBOS zwraca uwagę, że opinie o sposobie sprawowania najwyższego urzędu w państwie przez L. Kaczyńskiego od dłuższego czasu pozostają w miarę stabilne.

Niedźwiecki wraca do Trójki


Marek Niedźwiecki od początku lutego przestaje pracować w Radiu Złote Przeboje. Jak się dowiadujemy, dziennikarz wraca do radiowej Trójki. To właśnie w Trójce Niedźwiecki przepracował 25 lat i dorobił się tytułu kultowej postaci muzycznego dziennikarstwa radiowego.

Zima znów zasypała drogi


Po ostatnich silnych opadach, wszystkie drogi krajowe są już przejezdne, ale najgorsze warunki nadal panują we wschodniej części kraju. Tam na drogach znajduje się błoto pośniegowe i warstwa zajeżdżonego śniegu - przyznaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

SLD: hańba zastąpiła dumę, a pokorę pycha


Politykę miłości rządu Donalda Tuska zastąpiła "polityka małości", pokorę - pycha, a dumę - hańba - powiedział podczas posiedzenia Rady Krajowej SLD szef Sojuszu Grzegorz Napieralski. Według niego, po dwóch latach rządów PO "mamy kumulację afer w rządzie Donalda Tuska".

Konkurencja w habitach; wolą Polskie opłatki


"Gazeta Wyborcza": - W ciągu ostatnich trzech lat sprzedaż komunikantów we Francji spadła tamtejszym zakonnicom o 15 proc. - powiedziała siostra Marcelina, karmelitanka z klasztoru pod Paryżem. To rezultat konkurencji... z Polski.

Ostra krytyka pod adresem pomysłu wojska


"Nasz Dziennik": Mające służyć celom marketingowym logo Wojska Polskiego gubi jego tradycje, a samo w sobie jest tylko pustym i nic nieznaczącym znakiem.

Weterani liczą na ustawę


W Afganistanie zginęło 18 naszych żołnierzy; w Iraku 23. Rannych na misjach zagranicznych zostało około 350. Wielu z nich wymaga specjalistycznego leczenia; brak na to pieniędzy, ubolewa "Gazeta Wyborcza".

In vitro i komunia św. - kościelny spór


Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że oświadczenie Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski z ubiegłego tygodnia, na temat zakazu udzielania komunii św. osobom popierającym in vitro, wzbudziło dyskusję wśród biskupów. Jest niemal pewne, że kwestią tą na czerwcowym posiedzeniu zajmie się cały episkopat - akcentuje gazeta.

Sondaż: Tusk przegrał z jednym z ministrów


Największym zaufaniem wśród polityków cieszy się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski - ufa mu 53 proc. respondentów; na drugim miejscu uplasował się premier Donald Tusk, którego zaufaniem obdarzyło 49 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Zabrać bogatemu. Rząd ma sposób na łatanie budżetu


"Gazeta Wyborcza": Najlepiej zarabiający Polacy muszą się liczyć z podwyżką składki rentowej.

Palikot: Prawybory wyłonią kandydata PO?


Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PO Janusz Palikot, chwaląc decyzję premiera Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich, zaapelował jednocześnie, aby wybór kandydata Platformy na najwyższy urząd w państwie dokonał się w ramach partyjnych prawyborów.

"Byłem pod Bramą kiedy walił się mur..."


"Radość była ogromna, łzy szczęścia, potwierdzenie naszych marzeń, że komuna naprawdę się na zawsze skończyła. To było piękne!" – tak upadek berlińskiego muru wspomina jedna z naszych internautek. Dziękujemy i czekamy na więcej Waszych wspomnień.

Dramat 60-latka; od lat mieszka w chlewie


Żyje w chlewie od 10 lat. Dosłownie. 60-letni Józef Jażdziewski z Zapcenia (z gminy Lipnica w powiecie bytowskim) mieszka w urągających godności człowieka warunkach. Watahy szczurów wędrują po podłodze starego chlewu, w którym mieszka.

Napieralski: Koalicja z PiS? To niemożliwe


Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski nie widzi możliwości koalicji z PiS. Pojawiające się ostatnio spekulacje na ten temat nazwał "wyłącznie analizami".

"Czy PiS ma wyłącznie krupierów?"


- Czy w 150-osobowym klubie nie ma nikogo, kto nie miałby do czynienia z ustawą hazardową? Czy PiS ma tylko krupierów? - pytał na konferencji hazardowej Andrzej Halicki. Rzecznik PO zaapelował do klubu PiS, aby jak najszybciej wskazał dwóch posłów do prac w hazardowej komisji śledczej w miejsce odwołanych Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna.

Czuma zagłosował na siebie


Andrzej Czuma nowym-starym przewodniczącym komisji ds. nacisków. Choć wybór miał w kieszeni, zagłosował sam na siebie. Głosowanie poprzedziły ostre spory, które stały się w tej komisji już normą. PiS zarzuciło PO, że posiedzenie zostało zwołane niezgodnie z prawem.

Ponad 10 tys. osób odwiedziło 3 maja parlament


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział dziennikarzom, że 3 maja podczas "dnia otwartego" parlament odwiedziło prawie 11,5 tys. osób.

"To był błąd Polski ws. tarczy antyrakietowej"


Tadeusz Iwiński (Lewica) jest zdania, że prawicowe rządy zbyt szybko zdecydowały się na podpisanie polsko-amerykańskiej umowy w sprawie instalacji w naszym kraju elementów tarczy antyrakietowej. Karol Karski z PiS zarzuca z kolei obecnej ekipie rządzącej opieszałość w ratyfikacji umowy z USA w sprawie tarczy.

"Tego samolotu, tego lądowania nie powinno tam być"


- Tego samolotu, tego lądowania nie powinno tam być - mówił na antenie TVN24 w programie "Fakty po Faktach" pułkownik rezerwy Piotr Łukasiewicz, pilot, były szef oddziału szkolenia lotniczego dowództwa sił powietrznych.

Prezydent: zakaz wieszania krzyży w szkołach jest nie do przyjęcia


- Polska otrzymała niepodległość nie tylko w wyniku tego, że I wojna światowa zakończyła się klęską wszystkich trzech zaborców. Polska otrzymała niepodległość, bo podjęła o nią walkę - powiedział prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

Start w wyborach okazją do pokazania się


"Rzeczpospolita": Wbrew pozorom, nie dla każdego kandydata w wyborach prezydenckich, celem jest objęcie tego urzędu.

Strajk w metrze, paraliż 2-milionowej stolicy


Pracownicy metra w Bukareszcie przeprowadzili we wtorek 12-godzinny strajk na tle płacowym, który spowodował chaos komunikacyjny w dwumilionowym mieście. Związek zawodowy zapowiedział, że metro nie będzie czynne do odwołania w godzinach 4.00-16.00.

Madonna będzie miała ulicę w Polsce


Madonna Street - tak będzie się nazywała jedna z ulic w Ruminie koło Konina. Rumin od paru miesięcy zabiega, żeby nadać Madonnie honorowe obywatelstwo - informuje Radio Zet.

Chlebowski "w obliczu nagonki" zawiesza swoje członkostwo w PO


Były szef klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski poinformował, że postanowił zawiesić członkostwo w partii i jej klubie parlamentarnym.

Atak zimy: zamarzają kolejne osoby; 18 tys. ludzi bez prądu


Padający śnieg sprawia, że na drogach w całej Polsce zrobiło się ślisko. Służby ostrzegają przed oblodzeniami, zapowiadają opady marznącego deszczu lub mokrego śniegu. Zima zbiera też niestety śmiertelne żniwo. Dzisiaj nad ranem znaleziono kolejne zamarznięte osoby.

znalezionych: 25435, strona 8 z 1018
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>