Uwaga lawiny!


W górnych partiach Bieszczad nadal obowiązuje drugi, w pięciostopniowej skali, stopień zagrożenia lawinowego. Leży tam już od 70 do 110 cm zmrożonego śniegu - ostrzegają ratownicy bieszczadzkiej grupy GOPR.

Nowy trop ws. 20 tajemniczych porwań w Polsce


W Centralnym Biurze Śledczym powstała specjalna grupa policyjna, która ma zająć się rozwikłaniem niewyjaśnionych dotąd porwań dla okupu.

Szwed, który zlecił kradzież napisu za 10 dni w Polsce


Zleceniodawca kradzieży napisu "Arbeit Macht Frei" z bramy obozu Auschwitz-Birkenau, Szwed Anders H. nie złożył odwołania od decyzji sądu o wydaniu go Polsce. W związku z tym trafi do naszego kraju - poinformował adwokat mężczyzny agencję prasową TT. Zgodnie z prawem, mężczyzna powinien zostać przekazany w ciągu 10 dni.

Sondaż: Komorowski i Kaczyński wiedzą, czego chcą


Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński są kandydatami, którzy mają program i wyraźne cele swojej prezydentury. Wynika tak z sondażu SMG/KRC przeprowadzonego dla TVN24. Nieco gorzej respondenci oceniają Grzegorza Napieralskiego i Waldemara Pawlaka.

XI Parada Schumana w Warszawie


Kilka tysięcy osób przeszło Traktem Królewskim w Warszawie w XI Paradzie Schumana. Ważnym akcentem tegorocznej parady była kwestia integracji z osobami niepełnosprawnymi. Przypomniano też, że 60 lat temu ogłoszony został Plan Schumana.

Dożywocie dla zabójcy studentki


Sąd po raz trzeci skazał Roberta M. na dożywocie za zgwałcenie i zamordowanie 21-letniej studentki. Drugi ze sprawców, Krzysztof M., dostał siedem lat.

"Ten kotlet będzie się odbijał J. Kaczyńskiemu"


- Jarosław Kaczyński przygotował nowy kotlet na Radosława Sikorskiego – mówi w rozmowie z portalem Onet.pl Roman Giertych, były wicepremier w rządzie PiS-LPR-Samoobrona RP. Jaki jest jego skład? Raczej mielony. Z nieświeżą cebulką. Wcześniej to PiS zarzuciło byłemu koalicjantowi odgrzewanie kotleta.

Grzymowicz będzie walczył o prezydenturę Olsztyna


Popierany przez PSL obecny prezydent Piotr Grzymowicz będzie w przyszłorocznych wyborach samorządowych ponownie ubiegać się o fotel prezydenta Olsztyna. Wśród ewentualnych kandydatów innych ugrupowań pojawiają się nazwiska m.in. posła PO Janusza Cichonia i posłanki PiS Iwony Arent.

Tusk niezagrożony, Szmajdziński wysoko


"Gazeta Wyborcza": Donald Tusk wciąż się waha, czy wystartować na prezydenta. Dziś może liczyć na 35-proc. poparcie Polaków, prawie dwa razy większe niż drugi w najnowszym sondażu prezydenckim "GW", Lech Kaczyński (18 proc.).

Turysta spadł ze zbocza Ślęży


50-letni mężczyzna spadł w poniedziałek z góry Ślęża na Dolnym Śląsku. Poszkodowany najprawdopodobniej poślizgnął się i runął cztery metry w dół. Ma poważne urazy głowy, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nocna akcja ratowników TOPR


Ponad 15 godzin trwała nocna akcja ratunkowa w Tatrach. 40-letni taternik z Mysłowic wspinając się odpadł od wschodniej ściany Kościelca. Akcja zakończyła się w niedzielę rano. Mężczyzna został uratowany, ma złamaną nogę w kostce.

Runął wał we Wrocławiu; żołnierze i mieszkańcy bronią swoich domów


Trwa ewakuacja osiedla Kozanów we Wrocławiu, przedzierającej się przez dwie wyrwy w wale wody nie sposób zatrzymać. Sytuacja jest nie do opanowania - podała reporterka TOK FM. Prezydent Wrocławia powiedział, że "rzeka nas przechytrzyła", a "natura okazała się silniejsza".

Skandal? A4 zdrożała. Ale to nie koniec...


To nie koniec podwyżek opłat za przejazd A4? RMF FM ujawnia aneks do umowy koncesyjnej 16 złotych - tyle od dziś kierowcy samochodów osobowych muszą zapłacić za przejazd autostradą A4 z Krakowa do Katowic. To dużo, a może być jeszcze więcej. Reporterzy RMF FM dotarli do tajnego aneksu, który został podpisany w marcu 2005 r. przez Ministerstwo Infrastruktury i koncesjonariusza trasy - firmę Stalexport Autostrada Małopolska.

Bernardyni rozpoczęli montaż szopki bożonarodzeniowej


Montaż szopki bożonarodzeniowej, jednej z największych w Polsce, rozpoczęli w środę ojcowie bernardyni w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (Małopolskie). Szopka będzie gotowa za kilkanaście dni w kalwaryjskim klasztorze.

Akt oskarżenia dla dziennikarza za łapówkę przy raporcie WSI


Prokuratura Apelacyjna w Warszawie wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko dziennikarzowi Wojciechowi Sumlińskiemu i byłemu oficerowi PRL-owskich służb Aleksandrowi L. - informuje Radio ZET. Oskarża ich o płatną protekcję. Mieli oferować za łapówkę pozytywną weryfikację pracownikowi WSI.

Ziętek poprosił rybaków o wyborczy głos


Kandydat na prezydenta RP Bogusław Ziętek poprosił w niedzielę rybaków o głos w wyborach 20 czerwca.

Sikorski jedzie do Autonomii Palestyńskiej i Izraela


Szef MSZ Radosław Sikorski jedzie w niedzielę na Bliski Wschód. W poniedziałek w Ramallah będzie rozmawiał z władzami Autonomii Palestyńskiej, później tego samego dnia spotka się najważniejszymi politykami izraelskimi.

Rosyjski komentator: słowa Kaczyńskiego to podłość


Zrównując ZSRR z hitlerowskimi Niemcami prezydent Lech Kaczyński powtórzył "podłość" - uważa Michaił Leontiew, sztandarowy komentator polityczny Kanału Pierwszego rosyjskiej państwowej telewizji.

Kalisz przed komisją ds. Olewnika


Sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika zamierza przesłuchać Ryszarda Kalisza - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Patriarchat Moskiewski z wizytą w Episkopacie


Zastępca przewodniczącego Wydziału Stosunków Zewnętrznych Patriarchatu Moskiewskiego, Igumen Filip Riabik, spotkał się z sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski, biskupem Stanisławem Budzikiem.

Mąż Natalli-Świat przesłuchany ws. kart; "to nie przypadek"


W związku z zaginięciem dwóch kart płatniczych posłanki Aleksandry Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, zeznania w prokuraturze złożył jej mąż Jacek Świat.

PiS mocno goni PO


Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugi weekend maja, na PO głosowałoby 47 proc. wyborców, a na PiS - 39 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP. Do Sejmu dostałoby się także SLD. PSL balansuje na granicy progu wyborczego.

Senat rozpoczął dwudniowe posiedzenie


Senat przed południem rozpoczął dwudniowe posiedzenie, podczas którego zajmie się m.in. nowelizacją ustawy o spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych oraz zmianami w ordynacji prezydenckiej.

Stan wody na Wiśle obniża się


Stan wody na Wiśle powoli obniża się i w ciągu następnych kilkunastu godzin ta tendencja będzie postępowała - poinformował w niedzielę na konferencji dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mieczysław Ostojski.

Odnaleziono nieznany film z Katynia


Film dokumentalny z czerwca 1943 r., przedstawiający wizytę francuskich oficerów po ekshumacjach w Katyniu, odnalazła Rada Pamięci Ochrony Walk i Męczeństwa - poinformował jej sekretarz Andrzej Przewoźnik, biorący udział w uroczystościach w Lesie Katyńskim.

znalezionych: 25435, strona 20 z 1018
<<<  -  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  -  >>>